מהן מכונות CNC ומתי משתמשים בהן?

מכונות CNC מאפשרות להניע כלי עיבוד שבבי לפי שפת הוראות סטנדרטית בעולם התיב"מ (תכנון וייצור בעזרת מחשב). המכונות מבוססות על תכנון בעזרת מחשב והן יכולות להניע כרסומת, מחרטה, מקדחה, כלים לכיפוף פחים ועוד. 
אלו השימושים העיקריים במכונות מן הסוג הזה:
  • ·       כרסום וחיתוך תבניות יציקה באופן מדויק
  • ·         חיתוך שבלונות
  • ·         חיתוך אותיות דקורטיביות מעץ או מתכת
  • ·         כרסום דוגמאות על פני השטח
  • ·         עיבוד תלת מימדי ודו מימדי
  • ·         חריטה צורתית על חומרים
  • ·         חיתוך מודלים

מכונות CNC מספקות פתרונות מיידיים בזמן קצר ובאיכות גבוהה. ניתן להשתמש בהן עבור PVC מוקצף, MDF וכל סוגי העץ. המכונות גם משמשות לעבודות כרסום וחיתוך עם נייר, קרטון, פוליפרופילן, בדים, עורות, לוקובון ועוד. המכונות מיועדות לבקרה על תהליכים של חריטה, קידוח וניסור והן מאפשרות עבודה מדויקת ויצירה של עצמים ומוצרים איכותיים.

היתרונות של עיבוד שבבי

אפשר להבין מתי משתמשים במכונות CNC לפי היתרונות שלהן. ראשית, המכונות נשלטות ישירות ממחשב אישי. על המחשב מותקנת תוכנת תיב"מ המאפשרת מעבר מתכנון לייצור ללא שרטוטי נייר. המכונה מהווה מהבחינה הזו סוג של רובוט. המשמעות היא שניתן לתכנת אותה לשימוש במשך ימים רבים ברצף וללא השגחה.

שנית, מכונות CNC פועלות תוך בדיקה מתמדת של איכות החלק המיוצר. הבדיקה מבוססת על שימוש בחיישני לייזר וחיישנים נוספים. החיישנים מסוגלים להתריע על תקלה בייצור ולשלוח הודעת SMS למפעיל. מכונות חדישות מתמודדות בעצמן עם תקלות כמו שבירת כרסום והן מבצעות בזמן הזה עיבודים אחרים שאינם דורשים תיקון.


עיבוד שבבי המתבצע במכונות CNC כולל תהליך של יצירת עצמים ומוצרים, בעיקר באמצעות הסרה של חלקים מגוש חומר גלם. המכונות הן הדרך היחידה לבצע את התהליך במהירות וביעילות. הן משמשות בתי עסק, מפעלים וגופי תעשייה ונפוצות גם במגזר הפרטי. העיבוד השבבי מספק אפשרויות דיוק ועבודה יחסית קלה. הוא מייעל את העבודה הרצופה בתעשייה ומתבצע לפי הנחיות הלקוח. העלות הראשונית של המכונות אמנם גבוהה, אך היא משתלמת בטווח הקצר והארוך וכמובן לאור התוצאות המתקבלות.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מכבשים הידראוליים

מכבשים

איך מתבצע תהליך עיבוד המתכות?