רתכות ארגון טקא טכנולוגיות

רתכות ארגון יכולות להיות רתכות מעולות שפותרות בעיות רבות. אין ספק כי רתכות אלו יכולות להיות עדיפות על רתכות אחרות בחלק מהמשימות אך כדי להבין מתי הן יהיו יעילות ומתי לא כדאי להמשיך לקרוא ולהבין הכל לגביהן. אחרי המאמר הזה יהיה לכם הרבה יותר פשוט להבין עד כמה הרתכות הללו יכולות להיות יעילות גם לשימוש שלכם.

מהו ריתוך ארגון ומתי הוא מתבצע?

ריתוך ארגון הוא למעשה שם אחר לריתוך TIG. ריתוך זה הוא אחד הנפוצים ביותר שיש כי הוא יכול להלחים בצורה הרבה יותר טובה מתכות דקות ועדינות יחסית כמו אלומיניום ונירוסטה. אין ספק כי מתכות אלו לא באמת דקות וקלילות והן יכולות להיות עמידות מאוד אך ביחס לברזלים או מתכות אחרות שיכולות להיות עבות וקשות, הריתוך הזה נחשב להכי עדין שיש. ריתוך זה מתבצע באופן מקצועי בבתי מלאכה ובקרב נפחים אך הוא יכול להתבצע גם באופן פרטי עם בגדי עבודה, מסכת מגן וכמובן רתכת ארגון מתאימה.

כיצד מתבצע ריתוך ארגון מקצועי?

ריתוך ארגון מקצועי יכול להתבצע רק כאשר יש את כל החומרים והכלים, שהחשו ביניהם הוא כמובן רכת ארגון מקצועית שמתאימה למשימה, ורתך שיודע כיצד לבצע אותה. פעילות הריתוך היא אחת הקשות שיש והיא לא פשוטה כמו שהיא נראית מהצד. כדי לבצע ריתוך ארגון יש צורך בחומר מילוי שיאחד בין שתי המתכות. ריתוך ארגון חייב להתבצע גם על משטח יציב ובטוח כיוון שבעת הריתוך אסור שהמתכת תזוז גם מטעמי בטיחות וכמובן גם כדי שהוא יושלם בצורה הכי מדויקת שיש ריתוך ארגון לא מקצועי יכול להשפיע מאוד על התוצר.

מה היתרונות בשימוש רתכת ארגון?

יש יתרונות רבים לריתוך ארגון כאשר היתרון הראשון הוא דיוק הפעולה. מדובר באחת הפעולות הכי מדויקות שיש כיוון שלרוב מבצעים את הריתוך בשיטה זו עם מתכות דקות שללא דיוק, לא יוכל להיות מושלם. הריתוך יכול להיות איכותי במיוחד בעיקר כאשר מדובר ברתך מקצועי אך גם באופן יחסי לריתוכים אחרים תמיד רתכת זו תשיג ביצועים עדינים ואסתטיים יותר. הריתוך ה, בעיקר עם מתכות כמו אלומיניום ונירוסטה חייב להיות אסתטי כדי שיהיה מושלם. כמו כן הוא יכול להיות חסכוני מאוד בזמן כי בסופו של דבר מדובר בפעולה יעילה ופשוטה הרבה יותר משל שאר הרתכות הכבדות.

כיצד ניתן לבצע ריתוך ארגון איכותי?

  • ריתוך איכותי מאוד יכול להתבצע תחילה קודם כל עם רתך מנוסה. הניסיון עושה את הכל ולמעשה ככל שהרתך יצבור יותר שנים בתחום הוא גם יידע להסתדר עם רתכות הרבה פחות טובות כדי לספק את הריתוך הכי טוב שיש. חשוב לזכור כי הריתוך יכול להתבצע בכמה שיטות ורתך מוצלח ומומלץ יידע תמיד מה תהיה הדרך הכי טובה להשלמת המשימה בצורה הנכונה.
  • כדי שהריתוך יהיה איכותי יש צורך גם בתנאי עבודה טובים. יש צורך לדאוג לבטיחות ברמה הכי גבוהה שיש כיוון שאפילו רתכת ארגון שיכולה להיות פחות מסוכנת מרתכות אחרות יכולה לגרום לבעיות קשות של חשמול או כוויות. חשוב לזכור כי רתכת ארגון צריכה להיות בטוחה גם מבחינת המפרט הטכני והיכולות שלה וכמובן גם לפי תנאי העבודה שחייבים לכלול בגדי עבודה, מסכת מגן וכמובן עמדת עבודה יציבה שלא תזוז במהלך הריתוך עצמו.
  • כמובן שככל שהרתכת עצמה תהיה יותר טובה כך הריתוך יהיה פשוט ונוח יותר והתוצאה תדבר בפני עצמה. חשוב לזכור כי הריתוך יכול להיות הרבה יותר טוב כאשר מדובר ברתכת שמתוחזקת היטב ולכן גם דגם מומלץ לא בטוח ישמש אתכם בצורה מדויקת אחרי כמה שנים אם לא תשקיעו בו.  
הפוסט פורסם ראשון בבלוג מדיום בתאריך 12.11.19

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מכבשים הידראוליים

מכבשים

איך מתבצע תהליך עיבוד המתכות?