עיבוד שבבי - מה זה ואיך זה משמש אותנו?

האם שמעתם בעבר על עבודות עם עיבוד שבבי? יש מקרים שבהם אנשים מתבלבלים, וחושבים כי עיבוד שבבי, משמעותו עבודה עם שבבי מחשב… מדובר כמובן על עבודה אחרת לגמרי, שהיא נחוצה מאד, ולמעשה אי אפשר לדמיין את המוצרים שאנו צורכים כיום, בלעדי עבודות העיבוד השבבי. אבל למה בעצם הכוונה ולמה העובדות הללו משמשות אותנו ואיך הן נעשות?
                                     
התשובות לכל השאלות שלכם
       מה זה עיבוד שבבי? - בעובדות של עיבוד שבבי לוקחים גוש של חומר גלם מסוים, וע"י פעולות שונות אשר משנות את צורתו ומורידות ממנו חלקים - מייצרים את המוצר. כלומר, בניגוד לעבודות אחרות שבהן למשל מערבבים בין חומרים או  מוסיפים חומרים ויוצרים תערובות - כאן לוקחים חומר אחד, ופשוט מעצבים אותו מחד. מאחר שבעבודה זו יוצאים שבבים קטנים של חומר הגלם - נקראת פעולה זו עיבוד שבבי.
       עם מה עובדים? - יש כל מיני כלים שנשתמש בהם לעבודות של עיבוד שבבי. בין השאר,  מקדחות משמשות לעתים קרובות בעבודות אלו, כמו גם מכרסמות. כמובן שגם משחזות הן שימושיות אמד לעבודות העיבוד השבבי,  וגם מסורים למיניהם מבצעים עבודות של עיבוד שבבי, כמו גם מכשירים נוספים. כמובן שכל המכשירים הללו - דורשים ידע מקצועי בהפעלתם.
       מי משתמש בהם? - כמובן שעבודות העיבוד השבבי נעשות במפעלים השונים, אבל כמעט כל מוצר שאנו צורכים – עובר תהליך של עיבוד שבבי! זה כולל את מכשירי החשמל והאלקטרוניקה בבית, המחשבים, רהיטים שונים, משקופים, חלונות ודלתות, אריחים לריצוף ועוד שפע של מורצים!

כולנו זקוקים לעיבוד השבבי
לסיכום, אי אפשר באמת לדמיין את חיינו אם לא היו טכניקות עבודה עם עיבוד שבבי. מדובר על עיבוד חשוב מאד שמאפשר לנו לקבל מוצרים מדויקים יותר ואיכותיים יותר. 

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מחרטות למכירה יד שניה

תיקון מכונות ריתוך - כל מה שצריך לדעת

שיטות לתיקון מחרטות