רתכות- עבודה לגברים בלבד?

רתכות היא תחום העוסק בחיבור של שני גופי מתכת על ידי התכת חלק משני אותם גופים. עבודה זו היא עבודה המצריכה כוח פיזי וסיבולת, ונעשית לרוב על ידי גברים. אך האם רתכות היא עבודה לגברים בלבד?

הנה מספר דרכים באמצעותן יכולות נשים לעסוק ברתכות:

·         עיצוב תעשייתי

עיצוב תעשייתי הוא תחום המתפתח בעיקר בשנים האחרונות. זהו הוא תחום מקצועי העוסק ביצירה ופיתוח של מוצרים אשר מיוצרים באופן סדרתי. עיצוב תעשייתי הוא למעשה שילוב של ידע נרחב בעיצוב המוצר- כיצד ניצור מוצר בעל פונקציונליות גבוהה, לצד ידע עיצובי אסתטי שנועד להפוך בסופו של דבר את המוצר המוגמר והפונקציונלי לנעים יותר למראה ולנגיש יותר למשתמש הפשוט. עיצוב תעשייתי הוא תחום הנלמד כיום בישראל על ידי נשים וגברים יחדיו. הלומדים תחום זה עוסקים בין השאר ברתכות. כך נשים המעוניינות לעסוק בעיצוב תעשייתי משתמשות ברתכות ככלי להגשמת חזונן.

·         ריתוך באמצעות רובוט


בתעשיות רבות כיום העוסקות בייצור המוני קיים תהליך של אוטומציה. לכן ישנה דרישה להספיק כמות גדולה יותר של עבודה בפחות זמן. רתכות ידנית היא אמנם מקצוע אשר בוצע בעיקר על ידי גברים, אך זהו מקצוע הדורש השקעה של מאמץ פיזי רב לצד הכנסה נמוכה. כיום עוסקים ברתכות ידנית בעיקר אומני ברזל. לעומת זאת, בתעשיות הגדולות משתמשים בריתוך באמצעות רובוט אשר מסוגל לבצע מספר רב של ריתוכים אשר יהיו זהים לחלוטין זה לזה. שימוש ברובוט ריתוך נפוץ במיוחד בתעשיית הרכב בתעשייה הכבדה, אך ניתן לראות תעשיות נוספות אשר עוברות תהליך של אוטומציה ומגייסות אל שורותיהן את רובוט הריתוך. לשם תפעול הרובוט המרתך לא נדרש כח פיזי רב ולמעשה לא קיימת שם העדפה מינית לגבי איוש של תפקיד זה. כך יכולות נשים המתעניינות בריתוך לעסוק בתחום מבלי לסכן את עצמן מבחינה פיזית.

רתכות- בהחלט לא לגברים בלבד!


בימים עברו רתכות הייתה מקצוע שהוא נחלתם של גברים בלבד. בימנו לעומת זאת אנו רואים מגמה עולה של נשים המתעניינות בתחום הרתכות ויכולות לעסוק בו באמצעות השיטות והכלים החדשניים הקיימים כיום.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מחרטות למכירה יד שניה

תיקון מכונות ריתוך - כל מה שצריך לדעת

שיטות לתיקון מחרטות