מכבשים

מהי בדיוק פעולתו של מכבש, והיכן נחוצים מכשירים כאלה?

מכבש, כשמו כן הוא, מבצע פעולה של כבישה – כלומר של שיטוח ושל ריקוע חומרים שונים בהתאם לצורך. אנחנו מכירים מכבשים מסוגים שונים, החל ממכבשי דפוס שהם בעלי תפקיד בעולם ההדפסה ועד מכבשי כביש שהם כלי רכב הנדסיים שתפקידם לשטח קרקע לפני בנייה. עם זאת, אנחנו רוצים להתמקד דווקא במכבש התעשייתי, שתפקידו לבצע ריקוע של מתכות בדרך כלל לכדי משטחים חלקים ואחידים. מכבש שכזה יכול להיות נחוץ במסגרת תעשיות רבות, החל בתעשיות המתכת השונות ובמסגריות וכלה בתעשיות כמו מזון, רכב ואפילו מחזור.

אילו סוגי מכבש קיימים בשוק כיום? מה אתם צריכים לדעת על המכבש שלכם?

·         סוגי מכבש שונים – ישנם כמה וכמה סוגי מכבשים שונים בשוק כיום, וכל אחד מהם יכול להיות יעיל עבור עבודות תעשייתיות אחרות. המכבש התעשייתי הנפוץ ביותר הוא זה ההידראולי, המשתמש בשינויי לחץ נוזלים המבוססים על שמן בדרך כלל, עבור יצירת הלחץ הנחוץ לביצוע עבודתו. ישנם גם מכבשי אימפקט ומכבש פריקציוני, וכל אחד מהם יכול להיות אפקטיבי עבור מטרות שונות. מה שבטוח הוא שהפעלת המכבש, כמו גם הטיפול בו, צריכים להתבצע בצורה המקצועית ביותר.

·         מה צריך לדעת על המכבש? מכבש הוא מכשיר תעשייתי שהעבודה איתו צריכה להתבצע בזהירות רבה, והדבר יכול להוות גורם סיכון בטיחותי משמעותי ביותר בכל מצב אחר. מעבר לכך, חשוב גם לדעת לשמור על הכשירות הטכנית של מכבשים לאורך זמן, ורק כך ניתן להבטיח את העבודה הבטוחה איתם. יש לבצע טיפולים תקופתיים ובדיקות תקופתיות בכדי להבטיח את תקינות המכבש, ולשם כך יש צורך בשירות מקצועי מהשורה הראשונה בתחום.

אם יש לכם מכבש בעסק, ודאו שיש לכם גם שירות תיקונים וטיפולים מקצועי

עבודה עם מכבשים דורשת מקצועית רבה מאוד בהפעלה, ועוד יותר מכך בכל מה שקשור לטיפול המקצועי במכבש ולבדיקה שלו. אל תשאירו מקום לטעויות ואל תשאירו מקום לתקלות טכניות בכל הנוגע למכשיר חשוב כל כך, שיכול להיות גם מסוכן אם לא מטפלים בו נכון. ודאו תמיד כי אתם עובדים עם שירות מהשורה הראשונה בטיפול במכשירים תעשייתיים כמו מכבש.

תגובות

פוסטים פופולריים מהבלוג הזה

מכבשים הידראוליים

איך מתבצע תהליך עיבוד המתכות?